Публікації

Увага! В Закарпатській області діють шахраї

Увага - В закарпатській області діють шахраї

З’явилась нещодавно у Мукачеві фірма з претензійною назвою – «Французький будиночок», оселилась по вулиці Ілони Зріні, 58. Так як двигун торгівлі – реклама, набрали вони штат працівників, щоб розносили листівочки. З’явився попит на продукцію, що вони пропонували – вікна, двері, утеплення балконів, пішли замовлення.

Фірма заключала офіційні договори, але брала передоплату – половину суми авансом. Час йшов, а виконання зобов’язань по договору стояло на місці.

Першими забили на сполох працівники підприємства. Справа втому, що один з співвласників фірми раптово зник, разом з ним зникла документація і 90 тисяч гривень. Інший співвласник почав затягувати з виплатою зарплати. Закінчилось тим, що хтось врешті решт написав заяву до міліції, тоді вже зникло і інше керівництво. Біда ще й у тому, що люди почали пред’являти претензії неповнолітнім працівницям цієї фірми, які просто розносили рекламні листівки. Як розповіла одна з працівниць, незадоволені клієнти у неї навіть відбирали мобільний телефон. Хоча вона, звичайно, ні у чому не винна.

Люди дійсно не вірили, що правоохоронці зможуть знайти крайнього, почали звертатися до «Мукачівського правозахисного центру». На даний момент юристами центру опрацьовано вже декілька заяв. Їх висновок однозначний: мовчати не можна, навіть якщо аванс не був значним. Обов’язково треба подати заяву до міліції. Якщо ви не знаєте, як це правильно оформити, то юристи Центру вам допоможуть. Якщо ви знаєте ще когось, хто потрапив на шахрайську «вудицю» — звертайтесь, ми допоможемо скласти колективну скаргу, вона матиме більшу «вагу».

Наведемо вам зразок такої заяви:

Заява

«Я, (ПІБ)громадянин України, ___________  року народження, мешканка м. Мукачево, проживаю за адресою вул. ……  повідомляю наступне: громадянин України …, приблизний вік 60 років,  шляхом обману та зловживання довірою (число, місяц)_____________ року заволодів моїми грошима у сумі ________ грн  (вказати суму в грн.), які були надані йому за  поставку вікон  за адресою: ____________, згідно договору поставки №… від __________ 2013 р.

Громадянин____________   попросив у мене передоплату за виконання замовлення у розмірі ______________ грн., однак зобов’язання за договором не виконав, забравши грошові кошти, зник.
Зазначеними діями  громадянин____________   завдав мені значної майнової шкоди.
На даний час місце перебування або проживання  громадянина____________    мені невідоме.
На мої дзвінки по мобільному телефону не відповідає, так як телефон постійно зайнятий. Фірму «Французький домик» по вул.І.Зріні,58 закрито.

Вважаю, що громадянин____________   своїми діями свідомо склав у мене враження, що він підприємець, але мав на меті лише: домовитися зі мною про поставку вікон; зникнути, отримавши від мене за поставку грошові кошти.

Впевнена, діяння громадянина____________   були умисні, мали корисливий мотив – заволодіти моїми грошима шляхом обману та зловживання моєю довірою – такі діяння мають склад злочину, за який відповідно до ч. 1 ст. 190 КК України передбачена кримінальна відповідальність.

Враховуючи викладене, відповідно до ч. 1 ст. 190 КК України, на основі ст., ст. 55, 56, 214 КПК України,

П Р О Ш У :

– Прийняти мою заяву про кримінальне правопорушення за ч.1 ст.190 КК України.
– Повідомити мене письмово у встановленому законом порядку і строки про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування.

Додаток :
– копія паспорта заявника
– копія договору про поставку продукції № …від ….07.13 р.
– копія рекламного повідомлення».

Сподіваємось, що шахраї будуть знайдені, а викрадені обманним шляхом гроші – повернуті людям.