Публікації

V Форум захисників права на доступ до інформації

Форум

8 грудня 2016 року, в Києві проходив 5-ий Форум захисників права на доступ до інформації. Організаторами форуму виступив Центр демократії та верховенства права за підтримки уряду Швеції. Правозахисний фонд “Розвиток” на заході представляла адвокатеса фонду – Ірина Лисничка.

В рамках форуму експерти з доступу до публічної інформації ділилися своїми думками і враженнями щодо поточної ситуації в галузі, наголошуючи на важливості даного питання.
Вступне слово форуму належало поважному гостю – Послу Швеції в Україні Мартіну Хаґстрьому.

250 років тому, 2 грудня 1766 року, шведський король ухвалив перший в сівіті закон по доступу до інформації. Однак його кілька разів скасовували і відновлювали. Це постійна, але дуже важлива боротьба. Закон суттєво вплинув на те, якою стала Швеція“, – зазначив Посол, тим самим пояснюючи мотивацію Шведського уряду впливати на зміни в Україні.

За словами самої адвокатеси Фонду, форум видався дуже цікавим і насиченим. Декілька разів піднімались питання і відбувались дискусії на теми нових ініціатив в контексті захисту прав доступу до інформації.

Дуже жвавою видалася дискусія на тему нової редакції Закону про захист прав викривачів інформації. Особливо складним було питання про надання фотографій суддів за відповідним запитом. Представники громадськості один за одним наголошували на важливості даної процедури, в той же час як самі працівники державних установ висловлювались проти даного нововведення” , – поділилася враженнями адвокатеса фонду.

Директор центру демократії і верховенства права (ЦЕДЕМ) Тарас Шевченко, в свою чергу додав, що розвиток громадянського суспільства та журналістики неможливий без права на доступ до інформації. Тому їх Центр продовжить боротися за свободу інформації й надалі.

В кінці форуму організатори презентували новий посібник для громадських активістів з питань судового оскарження порушень права на доступ до публічної інформації, який надасть можливість грамотно захищати свої права.

Ми дякуємо нашим партнерам з ЦЕДЕМ за можливість прийняти участь в даному заході і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю в даній області.

Представники Правозахисного фонду «Розвиток» є членами Мережі захисників права на доступ до інформації з 2013 року.

Прес центр
Правозахисний фонд «Розвиток»