Публікації

У Мукачеві відкривається центр з надання безоплатної правової допомоги

3 вересня 2012 Благодійний фонд «Розвиток» відкриває «Мукачівський правозахисний центр» з надання безоплатної первинної правової допомоги, офіси якого будуть перебувати за двома адресами – в центрі міста і в ромському таборі. Робота «Мукачівського правозахисного центру» здійснюється за сприяння виконавчого комітету Мукачівської міської ради та безпосередньої підтримки заступника мера Мукачевого Лабоша Михайла Михайловича, а також Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках реалізації ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення».

Головна мета роботи цього Центру – показати людям, що користуючись знанням та розумінням законів, вони зможуть попереджати правові та соціальні проблеми у своєму житті, зможуть підвищити свій життєвий рівень, а головне не боятимуться відстоювати і захищати свої законні права.

Робота «Мукачівського правозахисного центру» також покликана виявити правові потреби жителів міста Мукачево. Поліпшити життєве становище людей, які проживають в умовах бідності та соціально-правової ізоляції. Маючи можливість отримувати безкоштовну правову допомогу, бідні люди нарешті зможуть отримати можливість користуватися законом, правовою системою та юридичними послугами, що призведе до їх соціальному розвитку та правової захищеності.

За словами Григор’єва Олега, президента Благодійного фонду «Розвиток»: “Створення подібного центру допоможе вдосконалити механізм реалізації права кожного на безоплатну правову допомогу, адже це право закріплено в статті 59 Конституції України. Подібного правового центру в місті Мукачево на сьогоднішній день не існує, тому ми пишаємося можливістю зробити це першими”

Юридичну допомогу можна буде отримати щодня з понеділка по п’ятницю. Прийом громадян з 10.00 до 15.00 години за адресою: м Мукачево, пл. Миру 17/12 і вул.Поштова, 18 (ромська табір).

Юристами фонду буде надаватися первинна правова допомога з питань захисту права власності, соціального захисту, трудових прав, цивільних правовідносин, підприємницьких прав, права на доступ до правосуддя. А також допомога у вирішенні наступних питань:

– Представництво інтересів та супровід громадян в різних інстанціях;

– Підготовка та аналіз правових документів, роз’яснення законодавства та підготовка позовних заяв, скарг та інформаційних запитів;

– Допомога в оформленні та оновленні документів;

– Проведення освітніх заходів для підвищення рівня правосвідомості та правової культури малозабезпечених верств населення;

– Правова допомога ромському населенню;

– Моніторинг правопорушень соціального та правового захисту малозабезпечених, соціально незахищених верств населення, включаючи ромське населення;

– Медіація для врегулювання індивідуальних і групових конфліктів з метою досудового їх дозволу.