Публікації

В Мукачево відбувся першій семінар з питань розвитку місцевої демократії

p1080264

У п’ятницю, 9 грудня, в малому залі Мукачівської Районної Державної Адміністрації відбувся семінар на тему “Участь громадськості у процесі прийняття рішень на місцевому рівні”, який проводився представниками Правозахисного фонду ”Розвиток”.

В рамках семінару виконавча директорка фонду – Наталія Козир презентувала фонд, його напрямки роботи та досягнення за 5 років існування. Окрім цього, пані Наталія розказала про важливість розвитку місцевої демократії та чому процес побудови активної громади, що вміє відстоювати свої інтереси та захищати свої права є необхідним етапом розвитку демократії на місцях.
“Наша мета – підготувати команду з активних мешканців міста Мукачева, аби ми разом могли впливати на свій рівень життя та почали впровджувати зміни в своїх громадах”, – підкреслила Наталія Козир.

Не обійшли стороною представники громадськості і болюче питання доступу громадян до публічної інформації. Адвокатесса фонду – Ірина Лисничка зазначила, що, на жаль, державні службовці не завжди дотримуються вимог закону і роблять неправомірні відмови, які потім треба оскаржувати в суді, аби дізнатися необіхдну вам інформацію. Продовжуючи діалог з представниками громади, пані Лисничка навела приклад декількох стратегічних кейсів Фонду, що стосувались доступу до публічної інформації, а також поділилась досвідом партнерів фонду, який вона нещодавно здобула на тематичному форумі Інститута Медіа Право “V форум з доступу: перемоги та виклики для України”, що проходив в Києві 5-6 грудня.

Еліза Хокансон – волонтерка Корпусу Миру США, що перебуватиме 2 роки в місті Мукачево за програмою розвитку громад, презентувала свою волонтерську програму, пообіцявши приймати активну участь в розвитку громади міста Мукачево.

Наступний семінар практикум «Доступ до публічної інформації» відбудеться 16 грудня 2016 р., в малому залі Мукачівської Районної Державної Адміністрації.

Прес-центр
Правозахисний фонд “Розвиток”