Публікації

В Перечині затвердили програму з надання безоплатної правової допомоги

Правозахисний фонд Розвиток

12 травня 2016 року Перечинська міська рада прийняла рішення про затвердження міської цільової програми з надання безоплатної правової допомоги мешканцям м. Перечин на 2016-2018 роки.

Перечин став першим містом в Закарпатті із десяти запланованих в межах проекту«Створення комплексної системи надання безоплатної правової допомоги в Закарпатській області», в якому міська влада створила механізм реалізації конституційного права громадян на отримання безоплатної правової допомоги.
Новостворена програма дозволить всім мешканцям м. Перечин та особливо представникам соціально вразливих верств населення, включаючи ромське населення отримувати висококваліфіковану правову допомогу та юридичні консультації безкоштовно, оперативно та в повному обсягу.

«Безоплатна правова допомога означає не лише надання юридичних послуг у вигляді консультацій чи допомоги у складанні заяв. Завдяки цій діяльності відбувається посилення правових можливостей тих верств населення, які не мають доступу до реалізації своїх прав, через відсутність матеріальних благ, – зазначила виконавчий директор Правозахисного фонду «Розвиток» Наталія Козир. – Посилення правових можливостей соціально незахищених груп населення призводить до системних змін, спрямованих на формування держави із пріоритетом верховенства права».

Наразі йдуть переговори про створення подібних програм в найбільш крупних містах Закарпатської області. Після прийняття рішень, щодо затвердження міських програм з надання безоплатної правової допомоги в таких містах як: Свалява, Чоп, Хуст, В. Березний, Тячів, Берегово, Іршава, Виноградів та Ужгород буде оголошений конкурс на визначення осіб приватного права, які стануть надавачами безоплатної правової допомоги. Із останніх, буде створена мережа надавачів правових послуг, юристи якоїз січня 2017 рокупочнуть надавати якісну безоплатну правову допомогу всім мешканцям Закарпаття.

Прес-центр Правозахисного фонду «Розвиток»

P.S. Проект реалізується Правозахисним фондом «Розвиток» у співпраці з Закарпатським регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги за підтримки Уряду Канади, Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» та Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».