Публікації

В ромському таборі в м.Мукачево проводять незаконні обшуки

Роми Закарпаття

В п’ятницю, 20 червня 2014 року, в «Мукачівський правозахисний центр» звернулись за допомогою троє ромів з проханням допомогти розібратися стосовно порушення їхніх прав з боку міліції. На цьому тижні працівники міліції здійснили незаконне вторгнення в їх оселі та вимагали підписувати документи, які стосувалися соціальної допомоги з боку держави.

За словами потерпілих, всі документи, які вони підписали, були підписані, не знаючи змісту та під дією тиску. Представники правоохоронних органів погрожували затриманням, штрафними санкціями та взагалі виселенням з табору. В той же час, потерпілі роми не володіють українською мовою та є неписьменними і відповідно законодавства їм не було забезпечено перекладача. В той же час, їм було не роз’яснено право на захист, що є порушенням основних конституційних прав і свобод громадян. Працівники правоохоронних органів здійснили незаконне вторгнення в житло та провели обшук в оселях. Дані особи відмовлялися навіть пред’явити посвідчення представника міліції та в грубій формі ображали, а також принижували за расовою ознакою.

Враховуючи викладене вище, з метою запобігання злочинних проявів представників правоохоронних органів в м. Мукачево нами були підготовлені заяви на ім’я начальника міліції з проханням розібратися в даній ситуації, щоб не допустити порушення прав представників ромської національної меншини.