Публікації

В Ужгороді на гауптвахті створено майже зразкові умови для утримуваних

Національний превентивний механізм

1 червня 2016 року моніторингова група у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Закарпатській області Олега Григор’єва та незалежних громадських моніторів національного превентивного механізму Лариси Романюк та Наталії Козир перевірила, як дотримуються права людини в установі відбування покарання та попереднього ув’язнення Міністерства оборони України – гауптвахті Ужгородського зонального відділу Військової служби правопорядку Збройних Сил України (далі – гауптвахта Ужгородського ЗВ ВСП ЗСУ).

Насамперед, монітори відзначили, що керівництво установи продемонструвало максимальну відкритість при проведенні огляду приміщень і наданні інформації, забезпечило можливість безперешкодно спілкуватися з утримуваними.

Національний превентивний механізм

В установі відбування покарань військовослужбовцями створено необхідні побутові умови, близькі до зразкових. Належним чином виконуються норми харчування. Камери відремонтовані та мають необхідні зручності, меблі та санвузол в хорошому стані, добре облаштована вентиляція та освітлення приміщень, в кожній камері – умивальники з проточною гарячою і холодною водою. Утримувані мають безперешкодний доступ до питної води, забезпечені літературою, в тому числі релігійною, періодикою, радіоприймачами, настільними іграми та всім переліком предметів першого вжитку.

«Можу стверджувати, що всі ремонті роботи, у всіх приміщеннях ведуться згідно з будівельними нормами, які відповідають мінімальним міжнародним стандартам. Під час розмов із засудженими жодних скарг чи претензій до умов перебування не надходило», – зауважив Олег Григор’єв.

Варто відзначити добре налагоджену правову допомогу засудженим, у кожній камері є в наявності пам’ятка про процесуальні права та обов’язки засуджених з телефонами довіри, надання безоплатної правової допомоги, а також прокуратури та Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Особи, які перебувають під вартою, відзначили належні умови перебування на гауптвахті та добре ставлення з боку працівників ВСП.

Національний превентивний механізм

У ході візиту було виявлено недоліки, які можна усунути в короткий період. Так, наприклад, санвузли не облаштовані відповідною перегородкою, що порушує право утримуваних на приватність.

Національний превентивний механізм

За результатами візиту докладний звіт разом із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків буде надіслано до Міністерства оборони України.

Джерело