Публікації

Відбулась робоча зустріч з представниками Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини

OSCE

У четвер, 24 листопада, в офісі Правозахисного фонду «Розвиток» відбулась зустріч представників фонду, членів ініціативних груп з розвитку ромського самоврядування (представники ромської національної меншини) з представниками Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (Мирьям Кароли (Mirjam Karoly), старший радник з питань Рома та Сінті, глава Контактного пункту ОБСЄ/БДІПЛ з питань Рома та Сінті, Каті Яскілайнен (Ms. Kati Jaaskelainen) програмний менеджер контактного пункту ОБСЄ/БДІПЛ з питань Рома та Сінті, Рашид Хасанов (Mr. Rashid Khasanov) асистент програмного менеджера контактного пункту ОБСЄ/БДІПЛ з питань Рома та Сінті).

Чергова, планова робоча зустріч була присвячена аналізу роботи Правозахисного фонду «Розвиток» за останній рік в питаннях надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги представникам ромської національної меншини в отриманні документів, що підтверджують особу та реєстрацію актів цивільного стану.

Під час останньої експертної зустрічі, яка проходила 19-20 листопада 2015 року, в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, обговорювались конкретні кроки для подолання представниками ромської національної меншини перешкод в отриманні ідентифікуючих документів (свідоцтв про народження та паспортів), які є однією із ключових проблем, які постають перед ромами в Україні.

obse1

Адвокати та юристи фонду розповіли про стратегічні справи, які вони вели за 2016 рік, і наголосили, що проблема отримання ідентифікуючих документів була і залишається системною. Нажаль, проведення лише круглих столів та конференцій з представниками органів влади та органів місцевого самоврядування не призводить до поліпшення ситуації. Було піднято питання щодо лобіювання змін в законодавство, які були розроблені юристами фонду ще в 2013 році. Незалежно від того, як стримко відбувається реформа юстиції та реєстраційної служби, наші поправки до ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та в Сімейний Кодекс залишаються актуальними. Представники ОБСЄ пообіцяли цілковиту підтримку в питання лобіювання внесення змін в законодавство.

Нагадаємо також, що рекомендації Правозахисного фонду «Розвиток» щодо реєстрації народжень ромських дітей були включені до Національного плану дій на виконання Конвенції ООН «Про права дитини в Україні».

Прес-центр
Правозахисний фонд “Розвиток”