Публікації

Відбувся конкурс журналістських робіт, присвячених проблемі виховання дітей в інтернатах

21

24 грудня відбулося офіційне нагородження переможців всеукраїнського конкурсу журналістських матеріалів, присвячених проблемі виховання дітей в інтернатах.

Наш фонд зайняв почесне друге місце в категорії «Інтернет ЗМІ». У матеріалі, який ми відправляли на конкурс, ми піднімали проблему виховання дітей-ромів в інтернатних закладах.

Всього в конкурсі взяли участь понад 80 журналістів із загальнонаціональних та регіональних ЗМІ та блогерів. На розгляд журі було надіслано близько 190 матеріалів.

22

Конкурс проводився в рамках Громадянської кампанії «Відкриваємо двері дітям», яка впроваджується одночасно у 12 європейських країнах. Мета кампанії в Україні – консолідація зусиль громадянського суспільства для здійснення таких змін в системі соціального захисту, які приведуть до повної відмови від інтернатного виховання дітей. Адже кожна дитина має право на любляче сімейне оточення і повноцінні умови для розвитку свого потенціалу, а наше завдання сьогодні – забезпечити реалізацію цього права.

Головною метою конкурсу журналістських матеріалів було привернення уваги суспільства до шкоди і неприйнятності зростання дітей в інтернатах, а також важливості проведення реформи системи захисту дітей, яка б забезпечила виховання всіх дітей в сім’ях або умовах максимально наближених до сімейних.

Сьогодні, десятки тисяч дітей в Україні виховуються в інтернатах. Суспільство не замислюється над тим, які руйнівні наслідки такого виховання. Численні дослідження показують, що тільки зростання в сім’ї є запорукою нормального розвитку дитини. Тому головним завданням суспільства і держави є підтримка сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та мотивувати їх не відмовлятися від виховання своїх дітей.

За матеріалами http://www.openingdoors.org.ua