Публікації

Виявлено випадки захворювання на гепатит “А” в ромської школі: діти можуть заразити однокласників

ромская школа гепатит А

Сьогодні, 17 жовтня 2013 року, за фактом захворювання гепатитом “А” в ромській школі №14 провела перевірку комісія, до якої увійшли: фахівці з СЕС (санепідемстанції), дитячий лікар, заступник директора школи Йовнаш А.А, староста ромського поселення Балог Олександр, представники Благодійного фонду “Розвиток”, дитячий терапевт. В ході перевірки було проінспектовано їдальня, в якій обідають діти, приміщення класів, вбиральні, ігрові майданчики. Були виявлені зламані крани в туалеті, і як наслідок, неможливість доступу до води.

Єдине джерело води – тільки у дворі школи, що неприпустимо для навчального закладу, де навчається така кількість дітей. “Діти не миють руки в туалеті і перед відвідуванням їдальні. Необхідно вжити термінових заходів, поки не виникла епідемія”, – прокоментувала Рената Балог, юрист фонду «Розвиток».

проверка ромской школы

За офіційними даними, на сьогоднішній день виявлено вже 8 дітей, хворих на гепатит А. За словами вчителів школи (неофіційні дані) таких випадків вже 14. Не виключено, що будуть проведені карантинні заходи.

ромська школа

Через хворобу ми вкрай рекомендуємо батькам дітей, а так само жителям м. Мукачево, в першу чергу, дотримуватися правил особистої гігієни.

Довідка: Гепатит “А” – це інфекційне захворювання печінки, викликане вірусом. Інфекція, зумовлена вірусом гепатиту “А”, може розвинутися у будь-якої людини. Можливі епідемічні спалахи захворювання. Вірус гепатиту “А” передається водним і харчовим шляхом. Більшість випадків гепатиту “А” має типові симптоми, призводить до одужання і не вимагає спеціального лікування. Для профілактики вірусного гепатиту “А” створено вакцини.