Публікації

Всесвітньо відомий кінний ярмарок збирає десятки тисяч ромів та мандрівників

Ромський кінний ярмарок Appleby
Джерело

Тисячі ромів, мандрівників, та туристів щороку прибувають до мальовничого міста Епплбі-в-Вестморланді (Appleby-in-Westmorland) на кінний ярмарок, який, у цьому році проходив з 2 по 8 червня. Такого роду, це найграндіозніший захід, який збирає більш як 5000 ромів та мандрівників та близько 25 тисяч гостей.

Ромський кінний ярмарок Appleby
Джерело

Епплбі (розташоване в Камбрії, Англія) спочатку був відомий як місто графства Вестморленд. Воно почало розвивалася після того норманського завоювання в силу свого стратегічного географічного положення. Це стародавнє місто, яке розташоване у великій петлі річки Едему. Дата створення Епплбі може претендувати на часи кельтів, римлян і вікінгів.

Ромський кінний ярмарок Appleby
Джерело

Кінний ярмарок в Епплбі був започаткований відповідно до Статуту при правлінні Якова II в 1685 році і є щорічним заходом з того часу. Спочатку це було місце для торгівлі всіх видів худоби та товарів загального вжитку. Популярність цього місця торгівлі з подальшою великою кількістю ромів, які приїздили сюди, в кінці кінців призвело до того, що це місце стало відоме, як кінний ярмарок. Сьогодні, ярмарок є місцем наймасовішого збору ромів. Зустріч проводиться впродовж другого тижня червня щорічно.

Ромський кінний ярмарок Appleby
Джерело

Розпочинається зазвичай у середу, а наступного четверга відбувається наймасовіший продаж коней. До цього вівторка, відбуваються різного роду торжества, прогулянки із конями, де бажаючі покупці, можуть побачити їх ще до дня продажу. Цікавим є те, що учасники ярмарку демонструють традиції миття коней у річках. Поле, яке є основним місцем зустрічі учасників знаходиться на околиці Епплбі. Спочатку, воно було відоме, як «пагорб шибениці» в зв’язку з характером його використання в більш ранні часи. Проте, тепер він називається «пагорб ярмарку».

Ромський кінний ярмарок Appleby
Джерело

Впродовж двох тижнів ярмарки гостей із конями можна зустріти всюди … в річці, на її берегах, вздовж дерев, на узбіччях доріг і смуг руху, або навіть на прив’язі за межами готелів, магазинів і громадських будівель (місцеві таверни). Один кінь може перебувати у власності різних людей впродовж лише одного ярмарку: господарі змінюються згідно нової угоди, яка, як правило, укладається з потискуванням рук, після того, як був проведений бартер.

Ромський кінний ярмарок Appleby
Джерело

У 1965 році, міська рада Вестморланду зробила спробу заборони проведення ярмарку. Однак, ця спроба зазнала невдачі. Основні заходи проходять на пагорбі ярмарку, де відбувається торгівля конями на перехресті доріг та на Лонг-Мартон-роуд, де коні, щоб продемонструвати свою силу бігають риссю на перегонки. Багато спускаються на так звані «піски», недалеко від центру міста і поруч з річкою Едем, де їх заводять у річку, щоб вимити.

Ромський кінний ярмарок Appleby
Джерело

Досвідчені гості ярмарку навіть розробили певні поради для тих, хто бажає насолодитися атмосферою ромської культури:
• Будьте готові до поганої погоди. Так що візьміть гумові чоботи!
• Не приносьте вашу собаку, так як вони можуть лякати коней. Не залишайте песиків в автомобілях в жарку погоду.
• Не наближайтеся до домашніх тварин або коней без дозволу власника.
• Якщо ви відвідуєте ярмарок впродовж дня, то використовуйте громадський транспорт. Автобуси доступні, хоча можуть бути деякі зрушення у графіку впродовж тижня.

Ромський кінний ярмарок Appleby
Джерело

У 2017 році, ярмарок буде проводитися з 8 по 14 червня, і з головними днями для гостей у вихідні з 9 до 11 червня.

Ромський кінний ярмарок Appleby
Джерело

Більш детальну інформацію про новини кінного ярмарку можна отримати на офіційному сайті http://applebyfair.org/

Ромський кінний ярмарок Appleby
Джерело

Переклад Ірини Миронюк із наступних джерел:
http://www.novareinna.com/romani/appleby.html
http://www.gypsymvp.com/finding_our_horses.htm
http://www.visiteden.co.uk/explore-eden/the-eden-valley/appleby/appleby-horse-fair