Публікації

Всеукраїнский день Pro bono

Павло Мельник Мукачево

Сьогодні, 23 травня, проходить всеукраїнський день Pro bono, до якого ми так само вирішили приєднатися. У цей день адвокат Павло Мельник (адвокатська компанія Павла Мельника), з яким наш фонд активно співпрацює протягом останнього року, буде надавати вторинну безоплатну правову допомогу всім, хто звертається в наш офіс (ведення справ в суднових інстанціях, захист інтересів незахищених верств населення).

Ми вважаємо, що дуже важливо не просто бути професіоналом у своїй справі, а й брати активну участь у розвитку суспільства. Послуги Pro bono повинні бути важливою і необхідною частиною професійної діяльності будь-якого адвоката або юриста.

Допомога pro bono (від лат. Pro bono publico – заради суспільного блага) – це добровільне і безоплатне надання професійних адвокатських послуг організаціям або приватним особам, які не мають можливості оплатити таку допомогу в платних юридичних компаніях.

Юридичні послуги pro bono надаються безкоштовно, як благодійна діяльність для соціально незахищених груп населення або ж, як участь в суспільно значущих проектах для надання їм юридичної підтримки. У нашій країні такий вид діяльності ще не дуже поширений. Дорогі успішні адвокати не мають ще тієї соціальної відповідальності перед суспільством, яку мають адвокати в США і європейських країнах.

Але вже зараз, все більше і більше адвокатів розуміють наскільки це важливо допомагати бідним і соціально незахищеним верствам населення на безоплатній основі. Бути адвокатом pro bono – це честь професії, це професіоналізм і соціальна відповідальність перед суспільством.