Публікації

Як забезпечено права підсудних та засуджених на Буковині

Моніторинг Олег Григор'єв

Це з’ясовували працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Володимир Павлюк і Віталій Чубко, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Закарпатській області Олег Григор’єв та представник громадськості Людмила Козак під час моніторингового візиту до Чернівецької області, що відбувся 28-29 жовтня 2015 року.

Відвідавши Апеляційний суд Чернівецької області, монітори відзначили, що приміщення для утримання підсудних у суді перебувають у належному санітарно-гігієнічному стані, опалюються, є санвузол з туалетом та рукомийником. Для відвідувачів у коридорах облаштовані інформаційні стенди та встановлена достатня кількість лавок для очікування.
Під час візиту до Першотравневого суду районного суду міста Чернівці моніторингова група виявила низку суттєвих недоліків, які перешкоджають нормальному функціонуванню суду. Так, приміщення для підсудних перебуває в неналежному стані та використовується як складське приміщення, зал №1 суду обладнаний металевою кліткою замість загородження із прозорого скла.

Монітори відзначили також відкритість до діалогу працівників судів, що забезпечило безперешкодний доступ учасників моніторингу до всіх приміщень та документації. Таке ставлення відчутно сприяє досягненню головної мети національного превентивного механізму – усунення передумов для катувань, жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження.

Водночас в обох судах представники моніторингової групи звернули увагу на те, що ускладнено вільний (без сторонньої допомоги) доступ до службових приміщень громадян з особливими потребами, адже пандус на сходах до будівель судів відсутній.

Джерело