Публікації

Юристи знайшли спосіб повернути гроші з CityCommerce Bank

10290646_686272014767131_6110028565283541925_n

У «Мукачівський правозахисний центр» за допомогою звернулися двоє клієнтів фінансової установи Мукачева. Вони стали жертвами шахрайства керівника філії CityCommerce Bank, який, володіючи інформацією про банкрутство банку, продовжував збирати гроші та безготівкові перекази від людей. На сьогоднішній день, починаючи з лютого банк не видає гроші вкладників, приватних підприємців та зарплати пенсіонерів. Працівники банку у відкриту говорили, що можете робити що завгодно, писати, викликати міліцію, нічого не поможе, грошей не має і не буде. На будь які запити отримували відповідь, що всі кошти буде видавати фонд гарантування вкладів.

Так сталося, що значні кошти двох підприємців були перераховані на рахунок у цьому банку. Так як на усні прохання керівник тільки розводив руками, постраждалі пішли до правозахисників.
На протязі місяця юристи «Мукачівського правозахисного центру» розпочали активну адвокасі кампанію. Проаналізувавши справу, було принято рішення — всі дії по вирішенню справи направити безпосередньо на керівника філії CityCommerce Bank, якого це найбільше стосується, а не на керівництво банку, яке знаходиться в Києві. Були підготовлені відповідні інформаційні запити, заяви щодо повернення коштів, залучені засоби масової інформації, підключене для вирішення цієї проблеми Громадська рада при УМВС України у Закарпатській області, та підготовлені документи для відкриття двох кримінальних справ на дії шахрая. Більше місяця відбувалась переписка з банківською установою. До цього моменту керівник фінансової установи вів себе самовпевнено, називаючи себе «жертвою обставин». Але після того, як були відкриті дві кримінальні справи проти керівника відділення, через день прийшла SMS з повідомленням, що гроші повернулись.

Треба зазначити, що головною особливістю шахрайства згідно Кримінального кодексу є те, що в основу заволодіння чужим майном чи правом на майно зловмисник покладає обман і зловживання довірою, у результаті чого власник добровільно передає належне йому майно чи перевідступає право на нього. А жертви шахрайства часто відчувають сором, вину, замішання і злість на самих себе. Але не варто себе звинувачувати. Ви — жертва, отже винити треба того, хто обдурив. І всі законні дії потрібно направляти саме проти зловмисника.

Не робіть висновку, що ви нерозумна чи непутяща людина. Як бачимо, шахраї обманюють навіть дуже розумних людей — фінансистів, підприємців, та інших. І ніколи не треба слухати жодних усних запевнень, завірянь та обіцянок – там де крутяться гроші, відстоювати свої права треба тільки мовою документів.

Проект «Розвиток сталої системи надання первинної правової допомоги мешканцям міста Мукачево» реалізується Благодійним фондом «Розвиток» за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні, Міністерства закордонних справ Данії та Міжнародного фонду «Відродження».

  • Віктор Куликовський

    а можна примірники заяв, вимог, а також позовної заяви, бо я ще хочу компенсацію втраченої вигоди з банку здерти.

  • yelka67

    А в Киеве организация такого плана есть?

  • пан

    Добре б було потримати зразок заяви про шахрайство)))