Публікації

Засідання міжвідомчої групи з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромівУ Мукачівській РДА напередодні відбулося засідання міжвідомчої групи з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини. Провів засідання заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів, участь у роботі зібрання взяли: радник голови Мукачівської РДА з питань міжнаціональних відносин та захисту прав представників національних меншин Наталія Козир, начальники управлінь, відділів та служб району. Запросили також і сільських голів та лідерів ромських громад.

Під час засідання розглянули ряд важливих питань: про паспортизацію, легалізацію земельних ділянок та житлових будинків у ромських поселеннях, покращення відвідування освітніх закладів ромськими дітьми, облаштування поселень – освітлення, ремонт вулиць, а також соціальний блок, зокрема, про належне виконання батьківських обов’язків та догляд за дітьми в розрізі доцільного використання державних виплат.

Кожне з питань обговорювалося у форматі жвавої дискусії, зокрема, зазначалося, що потрібно пришвидшити роботу щодо впорядкування документів по паспортизації житла й земельних ділянок, а відтак, і реєстрації за місцем проживання. Адже у випадку відсутності документів, ромські родини стають вразливими, тому що втрачають право на соціальні послуги – виплати, субсидію, працевлаштування, та інші.

За сприянням Правозахисного фонду «Розвиток», виконавчою директоркою якого є Наталія Козир, у трьох ромських поселеннях, – сіл Чомонин, В. Лучки, Павшино, – створено органи самоорганізації ромських громад.

На їх фундаментальному значенні наголошували під час наради. Так, саме на органи самоорганізації покладають надії щодо посилення внутрішньої відповідальності у ромів щодо загальноприйнятих норм суспільства, зокрема, обов’язок батьків забезпечити присутність дитини у школі.

Олександр Богів зазначив, що у Мукачівському районі створені всі умови для надання якісної освіти, як дошкільної, так шкільної.
«Районна влада разом з освітянами готова на додаткові кроки, щоб покращити ситуацію в освітянському середовищі, – зазначив Олександр Богів.

Олександр Немйо – начальник управління соціального захисту запропонував перенести позитивний досвід створення органів самоорганізації на інші ромські поселення та запросив Наталію Козир взяти участь у роботі виїзної групи, які здійснює моніторинг ромських сімей на предмет належного виконання батьківських обов’язків.

Наталія Козир анонсувала візит до Закарпаття керівництва Міжнародного благодійного фонду «Відродження», цільовою аудиторією якого є ромська національна меншина.

До слова запрошувалися лідери ромських громад, які озвучували проблематику у поселеннях.
По підсумках наради вирішили скласти детальний план роботи, максимально наближений до потреб ромських громад району з урахуванням пропозицій, висловлених лідерами нацменшини.

Джерело: Мукачівська районна державна адміністрація