Публікації

Здійснилося! У ромському таборі встановили сміттєвий контейнер

БФ Розвиток

Маленькі діти моментально оточили контейнер, почали залазити на нього і стрибати у всередину. Дорослі шепотілися і здивовано запитували: «До ромів починають ставитися як до людей?». Можливо, для міських жителів ця подія не здасться унікальною новиною, але для ромів – це подія століття.

Раніше, протягом декількох років, міська влада вже намагалися встановлювати сміттєві контейнери на території табору, але люди сприймали це як вторгнення на особисту територію і не давали згоду на установку. Довгий час зберігалося нерозуміння і неможливість встановлення контакту між місцевою владою і ромами. Зараз же, за посередництва представників Благодійного фонду «Розвиток» і новим старостою ромського поселення Олександром Балогом ситуація повністю змінилася.

Спочатку виникло декілька конфліктів щодо визначення місць установки для контейнера, жителі найближчих будинків не хотіли, щоб біля них знаходився величезний сміттєвий контейнер, але після бесід і пояснень наскільки це важливо централізовано збирати і вивозити сміття, люди погодилися на установку контейнера.

«Зараз починається найскладніше – ми тільки вводимо поняття системи очищення і вивезення сміття. Кожен день пояснюємо жителям табору, що не можна просто викидати сміття з хати надвір, де він потім розноситься по всьому табору. Необхідно його збирати в пакети або коробки, а потім викидати в одному місці – в сміттєвий контейнер!»– Прокоментувала ситуацію Наталія Козир, координатор проекту “Соціальна інтеграція ромів у суспільне життя України зі збереженням етнокультурної ідентичності ромського народу”.

У четвер був встановлений перший контейнер, на наступному тижні планується встановити ще два. Надалі сміттєві контейнери будуть перебувати на кожній вулиці табору.

Як було вже сказано раніше, компанія АВЕ поставилася з великим розумінням до питання очищення території табору і дала згоду на вивезення сміття в наступні кілька місяців абсолютно безкоштовно. З боку міської ради дане питання контролює безпосередньо начальник управління міського господарства Віталій Гільтайчук. Під його ефективним керівництвом кілька тижнів тому було вперше проведено захід по очищенню, збирання та вивезення 300 кубів сміття з території ромського табору.

Більше фотографій за посиланням.