Публікації

Зустріч з представниками «Декади ромського включення»

Декада Ромського Включння

За сприяння Міжнародного фонду «Відродження», в Києві 6 червня 2013 року, відбулася зустріч лідерів ромських НУО з представниками «Декади ромського включення». Головною метою цієї зустрічі було обговорення питань приєднання України до міжнародної ініціативи «Декада Ромського Включення». Участь в декаді відкриває перед країною-учасницею перспективи участі в міжнародних ініціативах і програмах Євросоюзу, спрямованих на розробку і реалізацію національної політики щодо соціального інтеграції ромів.

Під час зустрічі з лідерами ромських НУО представниця Секретаріату «Декади» Тунда Бузецкі зазначила, що, приєднавшись до «Декади», Україна зможе брати участь у міжнародних зустрічах, обмінюватися досвідом з іншими країнами щодо впровадження політик щодо ромів. За її словами, включення представників ромської
громади в соціальні процеси не тільки є індикатором належного рівня захисту прав людини в країні, але і сприяє її соціально-економічному розвитку.

Від нашого фонду на цій конференції були присутні юрист по роботі з ромським населенням Рената Балог і координатор проектів Наталія Козир.

Справка
Декада ромського включення є однією з найпрестижніших міжнародних ініціатив, в яку входять 12 європейських країн, з них 6 – країни – члени Європейського Союзу з метою об’єднання зусиль для вирішення проблем, з якими стикається ромський народ.
Декада реалізується за такими пріоритетними напрямками: освіта, працевлаштування, медицина і житло, що повністю відповідає заявленим пріоритетам Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської меншини України на період до 2020 року, схваленої Указом Президента України від 8 квітня 2013.