Публікації

Звернення до Конституційного суду

sud

У липні 2015 року Правозахисний фонд «Розвиток» звернувся до Голови Мукачівської міської ради із запитом на інформацію на підставі і в порядку, встановленому Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Однак розпорядник інформації не надав інформацію на запит, мотивуючи це тим, що БФ «Розвиток» може отримати запитувану публічну інформацію у формі відкритих даних на офіційному веб-сайті Мукачівської міської ради, чим порушив право БФ «Розвиток» на доступ до публічної інформації .
Згідно частини 2 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Однак суди неоднозначно застосовують положення частини 2 статті 22 вказаного Закону щодо загальнодоступних джерел, а це призводить до порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, прав юридичних осіб.

13 липня 2016 року з метою забезпечення реалізації та захисту прав юридичної особи, Правозахисний фонд «Розвиток» звернувся до Конституційного суду України про надання офіційного тлумачення частини 2 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації».