Публікації

Академія жіночого лідерства: підсумковий тренінг

Академія жіночого лідерства

Впродовж 4-6 грудня цього року, в Києві відбувся заключний тренінг Академії жіночого лідерства. Учасниці Академії майже зі всіх куточків України, зустрілися після двомісячної індивідуальної роботи та стажування в громадських організаціях, органах міської влади та політичних партіях.

Вступне слово було надано Олесі Боднар – директорці Українського жіночого фонду, яка привітала учасниць та висловила свої сподівання щодо подальшої роботи в рамках Академії жіночого лідерства. Координаторка проектів МБФ «Українського жіночого фонду» Оксана Квітказапросила до слова кожну із учасниць. Останні поділилися своїми досягненнями та маленькими невдачами впродовж роботи на місцях. Незалежно від висновку, лідерки дійшли висновку, що кожен фініш – це по суті старт.

Після полудня відбулося тренінгове заняття під керівництвом Руслана Краплича– експерта з питань корпоративної соціальної відповідальності. Свою увагу він зосередив на питаннях стратегічного планування та проектного менеджменту: «Стратегічне планування – це наша карта. Ні, які прямують без карти – йдуть в невідоме. Значно ж легше крокувати по відомій дорозі, оминаючи всі ями та пагорби».

Академія жіночого лідерства

Наступний день сесії тренінгу розпочала Тетяна Литвинова – координаторка тренінгових програм МБФ «Український жіночий фонд». Головною темою інтерактивного заняття стало обговорення участі жінок в організації та об’єднанні громад. «Розмова про інструменти для розвитку й мобілізації ресурсів громад є архіважливою для сучасного суспільства, яке трансформується в громадянське. Тому мають бути ті, які можуть мобілізувати громаду для вирішення нагальних справ членів громади».

Олена Дуб – фахівчиня із інтернет-комунікацій, журналістка презентувала інформацію, яка стосувалася ефективного використання новітніх медіа. Розкривши секрети використання нових медіа, тренерка заохотила учасниць все більше використовувати їх. Продовжувала висвітлювати цю тему, однак із трохи іншого підходу співпраці із працівниками засобів масової інформації Оксана Левкова – політологиня, кандидатка наук із соціальних комунікацій, очільниця громадянського руху «Не будь байдужим!». «Побудова ефективної комунікації із працівниками ЗМІ реальна, якщо бути наполегливою, відкритою до співпраці та професіональною людиною», – вказала тренерка.

Заключний день тренінгу розпочала національна програмна координаторка ООН – Жінки Оксана КисельоваРазом із учасницями тренерка розглядала питання ґендерної інтеграції та ґендерного аналізу: «Наразі, гостро стоїть питання імплементації ґендерного бюджетування на місцевому рівні». З цією метою, була проведена робота в групах, завданням яких став ґендерний аналіз місцевих програм розвитку міста.

Академія жіночого лідерства

Останню тренінгову сесію провела Тетяна Литвинова, яка підготувала сюрприз для кожної із учасниць. Розпочавши розмову про важливість мереж співпраці, вона плавно перейшла до питання створення асоціації жінок-лідерок. І першими, хто будуть в цій коаліції є саме випускниці Академії жіночого лідерства. Учасниці із завзятістю вигадували назви даній мережі, формулювати її мету та місію.

Після фідбеку учасниць, до слова були запрошені організаторки заходу: Наталія Карбовська, Олена Єна та Оксана Квітка. Основною підсумковою тезою стали виражені очікування до подальшої співпраці та високій груповій динаміці.


Участь в Академії від Благодійного фонду «Розвиток» прийняла Ірина Миронюк.

Прес-центр Благодійного фонду «Розвиток»
Фото: МБФ «Український жіночий фонд»