Публікації

Дослідники ромської проблематики зустрілися для обміну досвідом

2

Впродовж 11-12 листопада в м. Ужгород відбулася Міжнародна конференція «Ромські студії: досвід країн Центрально-Східної Європи та перспективи для України». Захід проводився за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» з метою залучити вчених з України та країн ЦСЄ для обміну досвідом у сфері ромських студій для ефективного впровадження цього напрямку в український і освітній процес.

1

Учасниками конференції стали науковці, ромські лідери, громадські діячі із США, Молдови, Словаччини та України. До участі від Правозахисного фонду «Розвиток» була запрошена медіа-менеджерка Ірина Миронюк. У своїй доповіді «Долання упереджень щодо ромів у медіапроектах через впровадження проектів візуальної антропології (досвід медіа-платформи Правозахисного фонду «Розвиток») вона зосередилася на позитивних практиках, які вже не перший рік впроваджуються командою фонду. Зокрема, були презентовані наступні теми:

– Адвокасі кампанія «Відкриті Рома» завдяки якій команда організації потроху відчиняє двері компактних місць проживання ромів, аби побачити, хто такі роми на справді.
– Медіа-проект «Ромський народ в новому ключі: нові факти та забуті фото». Журналісти фонду щотижня, фактично відшукують унікальні фото та готують переклади публікацій з англійської мови. Така практика, завдяки показу альтернативних, та головне, реальних фактів не лише посилює ромські громади, але й стає поштовхом в деконструкції безпідставних стереотипів.
– Проанонсувалась новина про майбутній запуск першого унікального джерела незалежних новин про ромів – інформаційно-правового порталу «Права ромів в Україні». Він стане архівним збірником унікальних текстів про історію та культуру ромів, місцем, де будуть публікуватися актуальні авторські переклади статей від провідних фахівців-ромологів закордону, наповнюватися цікавою галереєю фото та відео-матеріалами, та мати медіа-платформу з форумом у часі.

Наприкінці конференції були розроблені рекомендації щодо подальшої інституалізації ромознавчої науки на теренах України.
Завантажити доповідь можна за посиланням”Долання упереджень щодо ромів у медіапроектах через залучення тематичних проектів візуальної антропології
Фото: Наталії Зіневич
Прес-центр Правозахисного фонду «Розвиток»