ЦПІК “Мукачівський правозахисний центр”

На сьогоднішній день стан соціального та правового захисту бідних верств населення вкрай негативний. Соціальна і правова ізоляція бідних верств населення викликана незнанням, нерозумінням і, як наслідок, обмеженістю у використанні своїх правових можливостей. Відсутність доступу до безоплатної правової допомоги призводить до неможливості бідних верств населення покращувати свої життєві умови.

Наш досвід показує, що бідним людям дуже важко самостійно шукати інформацію, особливо це стосується законів і правових актів. Люди не розуміють термінів і вимагають всебічного роз’яснення законів. Також, не менш суттєвою проблемою є і те, що люди бояться і не хочуть звертатися в суди і поліцію для вирішення власних проблем, оскільки не вірять у справедливе їх вирішення. Ті, хто звертаються до нас погано орієнтуються в питаннях вибору державних органів та інстанцій, куди вони повинні були б звернутися для вирішення власних проблем.

Робота ЦПІК «Мукачівського правозахисного центру» покликана виявити правові потреби громадян нашого регіону. Поліпшити життєве становище людей, які проживають в умовах бідності та соціально-правової ізоляції. Маючи можливість отримувати безкоштовну правову допомогу, бідні люди можуть отримати можливість користуватися законом, правовою системою та юридичними послугами, що в кінцевому підсумку призведе до їх соціального розвитку та правової захищеності.

Головне завдання ЦПІК «Мукачівського правозахисного центру» не просто допомогти людям у вирішенні їх соціально-правових проблем, а й навчити їх захищати свої законні інтереси та права самостійно. Показати людям, що користуючись знанням та розумінням законів, вони зможуть попереджати правові та соціальні проблеми у своєму житті, зможуть підвищити свій життєвий рівень, а головне не будуть боятися відстоювати і захищати свої законні права. Посилення правових можливостей бідних верств населення має стратегічний характер. З одночасним встановленням демократичних цінностей, як: верховенство права, забезпечення рівного та справедливого доступу до засобів судового захисту – відбувається й економічне посилення громадян.

Адвокати та юристи ЦПІК «Мукачівського правозахисного центру» надають безоплатну первинну правову допомогу всім особам, які знаходься під юрисдикцією України.

Первинну правову допомогу ви можете отримати у вигляді надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань; складання заяв, скарг та інших документів правового характеру;

Також допомога надається у вирішенні наступних питань:
— представництво інтересів та супровід громадян в різних інстанціях;
— підготовка та аналіз правових документів, роз’яснення законодавства та підготовка позовних заяв, скарг та інформаційних запитів;
— допомога в оформленні та оновленні документів;
— проведення правопросвітницьких заходів задля підвищення рівня правосвідомості та правової культури малозабезпечених верств населення;
— правова допомога ромському населенню;
— моніторинг правопорушень соціального та правового захисту малозабезпечених, соціально незахищених верст населення, включаючи ромське населення;
— медіація для врегулювання індивідуальних та групових конфліктів з метою досудового їх вирішення.

Більш детальну інформацію про порядок отримання безоплатної правової допомоги ви можете отримати тут (Положення про ЦПІК «Мукачівський правозахисний центр»).

Адреса та графік роботи ЦПІК «Мукачівського правозахисного центру»:

Центральний офіс:
м. Мукачево, площа Кирила та Мефодія 17/12
Години прийому: Пн.-Пт. З 09-00 до 13-00
Тел: (03131) 3-84-32, моб.: 066 056 18 46

Офіс у ромському таборі:
м. Мукачево, вул. Поштова 18
Години прийому: Пн.-Пт. З 09-00 до 13-00
Тел: (03131) 3-84-32, моб.: 066 056 18 46